Nowy Rok 2018

Jest wprawdzie już połowa stycznia, jednak spieszymy z gorącymi życzeniami z okazji rozpoczynającego się 2018 roku. Przede wszystkim życzymy zdrowia, wiedząc jak szybko i niespodziewanie można je utracić i jak trudno do niego wrócić, często jest to niestety niemożliwe.

W minionym, 2017 roku Paulinie udało się wyjechać do Truskawca na Ukrainie na rehabilitację w klinice Prof. Kozjawkina. Tym razem udało się skorzystać z delfinoterapii.

Paulina była też na jesiennym turnusie w Krakowie, tym razem w innych gabietach niż poprzednio, niemal po drugiej stronie miasta, w dzielnicy Płaszów. Pobyt udany.

Być może niektórzy z Was zastanawiają się jak potoczyły się sprawy w sądach.
Postępowanie karne, po 7 latach od wypadku rozpoczęło się od nowa po skutecznej apelacji z naszej strony. Sąd Okręgowy nie podzielił zdania Sądu Rejonowego, że wszyscy oskarżeni są niewinni, jednak w takim przypadku postępowanie rozpoczyna się od nowa, bo nie jest możliwe skazanie w drugiej instancji kogoś, kogo uniewinniła pierwsza instancja (ale skazanemu w pierwszej instancji druga instancja może zwiększyć karę). Aktualnie postępowanie „się toczy”, czyli nic się nie dzieje i czekamy.

W tym roku również zwracamy się z pokorną prośbą o przekazanie 1% podatku za rok 2017 na dalszą rehabilitację Pauliny. Nie możemy jej zaniechać ponieważ bez rehabilitacji jej stan dość szybko się pogarsza, postępują przykurcze, nasila się spastyczność, pogarsza się praca układu pokarmowego i kondycja psychiczna. Mimo, że od jakiegoś czasu widocznych postępów w rehabilitacji trudno szukać to nadal rehabilitacja jest Paulinie niezbędna.

Dziękujemy

Paulina, Elżbieta, Marek i Grzegorz Sokół

ulotka2018

Zaszufladkowano do kategorii Różne

1% za 2014r

Również w tym roku zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku za 2014 rok na cele rehabilitacji Pauliny.

W 2014 roku Paulina dwukrotnie wyjeżdżała na dłuższą rehabilitację do Krakowa. Ostatni wyjazd, na jesieni, dodatkowo wzbogacony był terapią w komorze hiperbarycznej.
Niestety, po niemal pięciu latach od wypadku postępy w rehabilitacji są dużo mniej dostrzegalne niż wcześniej.
W tym roku Paulinę prawdopodobnie czeka zabieg operacyjny fibrotomii (w Krakowie) w celu zmniejszenia przykurczów w rękach i dłoniach.

Po niemal 5 latach od wypadku nadal nie widać światełka w tunelu w toczącym się przed sądem postępowaniu, które miało wyjaśnić, dlaczego Paulina wskutek wypadku straciła swoje zdrowie i najlepsze lata życia. Nie mamy pojęcia jak i kiedy zakończy się ten proces.

Poniżej wkleiłem wzór części formularza PIT, w której można przekazać 1% podatku na cele dalszej rehabilitacji Pauli.
pit_procent_1
Serdecznie dziękuję w imieniu Pauliny, Rodziców i swoim
Grzegorz

Zaszufladkowano do kategorii Różne

Szkoła z klasą

Paulina, jak już wiecie, uczęszcza na zajęcia szkolne w ZSEiO w Łomży, a ściślej, dzięki poświęceniu wspaniałych pedagogów (w tym mojego ulubionego nauczyciela historii – z czasów, gdy byłem jeszcze uczniem 8-letniej podstawówki – Profesora Domalewskiego;  a o ile mnie pamięć nie myli, przez pewien czas języka polskiego uczył mnie sam obecny Dyrektor „Ekonomika” – bardzo miło wspominam ten epizod w edukacji) zajęcia szkolne uczęszczają do Pauliny.

Jednak poprzednia szkoła Pauliny, I Liceum Ogólnokształcące, nie zapomina o swojej uczennicy. Jakiś czas temu dowiedziałem się od Pani Anny Dudo, że jak przed rokiem, i przed dwoma laty (to już swoista tradycja), przy okazji Walentynek, odbyła się zbiórka funduszy na leczenie Pauliny. Kwota, która się uzbierała, wzbogacona o środki przekazane ze składek klasy prowadzonej przez Panią Annę okazała się naprawdę imponująca. Dziękuję za wydatną pomoc, która zasili subkonto Pauliny w Fundacji, ale przy tej okazji chciałbym przede wszystkim podziękować za pamięć i zaangażowanie. Paulina, a z nią nasi rodzice, niesłychanie wyczerpani są tymi czterema latami nieustannej pracy i poświęceń. Wszyscy z kolei niezwykle zmęczeni jesteśmy ciągnącym się w tej sprawie postępowaniami przed sądami, rozprawami, napięciem w oczekiwaniu na kolejne i kolejne opinie biegłych z coraz to nowych dziedzin. W tym marazmie, zmęczeniu i uczuciu osamotnienia taki sygnał, znak, że ktoś pamięta, że komuś zależy, jest bezcenny. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że ta pamięć żywa jest wśród wielu uczniów i wśród Pedagogów z Bernatowicza.

Jeszcze raz stokrotne dzięki.

Zaszufladkowano do kategorii Różne

Klasa z klasą

Nie wiem czy już wiecie, ale mimo poważnej niepełnosprawności Paulina będzie uczestniczyć w zajęciach szkolnych. Przyjęła to ze sporym entuzjazmem, który tylko wzrósł po wizycie koleżanek i kolegów z nowej klasy, IIB z VI LO, w zespole naszego „Ekonomika”. U Pauliny pojawili się też, oczywiście w celach służbowych ;) , nauczyciele tej klasy, na czele z wychowawczynią, Panią Elżbietą Szleszyńską.

Zrozumiałe jest, że nie będzie to zwykła codzienna nauka, że będzie to dla Pauliny wymagające doświadczenie, podobnie jak dla Profesorów. Zobaczymy, jak się będzie Paulinie chodziło do nowej szkoły, chociaż w rzeczywistości to szkoła będzie chodziła do Pauliny.

Za to poświęcenie i oddanie chcielibyśmy podziękować Nauczycielom i Wychowawczyni, dziękujemy serdecznie Koleżankom i Kolegom z II B.

A o tym wszystkim możecie przeczytać w artykule na portalu 4lomza, pióra Pana Mirosława Derewónko.

Zaszufladkowano do kategorii Różne

1% w 2014 roku

Wygląda na to, że nie doczekamy się rozstrzygnięcia spraw sądowych związanych z wypadkiem Pauliny. Przynajmniej nie w tym roku. Wciąż nie wiemy, czy uda nam się zabezpieczyć zwykle niemałe środki na rehabilitację w najbliższej przyszłości, na pewno będziemy się starali jakoś sobie poradzić, jednak również w tym roku jesteśmy zmuszeni zwrócić się do Was z prośbą, żebyście pamiętali o Paulinie przy okazji wypełniania deklaracji podatkowej za rok ubiegły. W związku z tym przygotowałem, tak jak w latach ubiegłych, prośbę o 1% podatku w formie ulotki.

Z góry dziękuję w imieniu Pauliny i rodziców za wpisanie Pauliny do Waszych deklaracji PIT, dziękuję jednak przede wszystkim za pamięć i wszelkie wsparcie, które otrzymaliśmy od Was przez te kilka lat.

ulotka_2014

Serdecznie dziękujemy.

PS: Pod tym linkiem znajduje się również ulotka w postaci pliku PDF do pobrania.

Zaszufladkowano do kategorii Różne