1% za 2014r

Również w tym roku zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku za 2014 rok na cele rehabilitacji Pauliny.

W 2014 roku Paulina dwukrotnie wyjeżdżała na dłuższą rehabilitację do Krakowa. Ostatni wyjazd, na jesieni, dodatkowo wzbogacony był terapią w komorze hiperbarycznej.
Niestety, po niemal pięciu latach od wypadku postępy w rehabilitacji są dużo mniej dostrzegalne niż wcześniej.
W tym roku Paulinę prawdopodobnie czeka zabieg operacyjny fibrotomii (w Krakowie) w celu zmniejszenia przykurczów w rękach i dłoniach.

Po niemal 5 latach od wypadku nadal nie widać światełka w tunelu w toczącym się przed sądem postępowaniu, które miało wyjaśnić, dlaczego Paulina wskutek wypadku straciła swoje zdrowie i najlepsze lata życia. Nie mamy pojęcia jak i kiedy zakończy się ten proces.

Poniżej wkleiłem wzór części formularza PIT, w której można przekazać 1% podatku na cele dalszej rehabilitacji Pauli.
pit_procent_1
Serdecznie dziękuję w imieniu Pauliny, Rodziców i swoim
Grzegorz

Zaszufladkowano do kategorii Różne

Szkoła z klasą

Paulina, jak już wiecie, uczęszcza na zajęcia szkolne w ZSEiO w Łomży, a ściślej, dzięki poświęceniu wspaniałych pedagogów (w tym mojego ulubionego nauczyciela historii – z czasów, gdy byłem jeszcze uczniem 8-letniej podstawówki – Profesora Domalewskiego;  a o ile mnie pamięć nie myli, przez pewien czas języka polskiego uczył mnie sam obecny Dyrektor „Ekonomika” – bardzo miło wspominam ten epizod w edukacji) zajęcia szkolne uczęszczają do Pauliny.

Jednak poprzednia szkoła Pauliny, I Liceum Ogólnokształcące, nie zapomina o swojej uczennicy. Jakiś czas temu dowiedziałem się od Pani Anny Dudo, że jak przed rokiem, i przed dwoma laty (to już swoista tradycja), przy okazji Walentynek, odbyła się zbiórka funduszy na leczenie Pauliny. Kwota, która się uzbierała, wzbogacona o środki przekazane ze składek klasy prowadzonej przez Panią Annę okazała się naprawdę imponująca. Dziękuję za wydatną pomoc, która zasili subkonto Pauliny w Fundacji, ale przy tej okazji chciałbym przede wszystkim podziękować za pamięć i zaangażowanie. Paulina, a z nią nasi rodzice, niesłychanie wyczerpani są tymi czterema latami nieustannej pracy i poświęceń. Wszyscy z kolei niezwykle zmęczeni jesteśmy ciągnącym się w tej sprawie postępowaniami przed sądami, rozprawami, napięciem w oczekiwaniu na kolejne i kolejne opinie biegłych z coraz to nowych dziedzin. W tym marazmie, zmęczeniu i uczuciu osamotnienia taki sygnał, znak, że ktoś pamięta, że komuś zależy, jest bezcenny. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że ta pamięć żywa jest wśród wielu uczniów i wśród Pedagogów z Bernatowicza.

Jeszcze raz stokrotne dzięki.

Zaszufladkowano do kategorii Różne

Klasa z klasą

Nie wiem czy już wiecie, ale mimo poważnej niepełnosprawności Paulina będzie uczestniczyć w zajęciach szkolnych. Przyjęła to ze sporym entuzjazmem, który tylko wzrósł po wizycie koleżanek i kolegów z nowej klasy, IIB z VI LO, w zespole naszego „Ekonomika”. U Pauliny pojawili się też, oczywiście w celach służbowych ;) , nauczyciele tej klasy, na czele z wychowawczynią, Panią Elżbietą Szleszyńską.

Zrozumiałe jest, że nie będzie to zwykła codzienna nauka, że będzie to dla Pauliny wymagające doświadczenie, podobnie jak dla Profesorów. Zobaczymy, jak się będzie Paulinie chodziło do nowej szkoły, chociaż w rzeczywistości to szkoła będzie chodziła do Pauliny.

Za to poświęcenie i oddanie chcielibyśmy podziękować Nauczycielom i Wychowawczyni, dziękujemy serdecznie Koleżankom i Kolegom z II B.

A o tym wszystkim możecie przeczytać w artykule na portalu 4lomza, pióra Pana Mirosława Derewónko.

Zaszufladkowano do kategorii Różne

1% w 2014 roku

Wygląda na to, że nie doczekamy się rozstrzygnięcia spraw sądowych związanych z wypadkiem Pauliny. Przynajmniej nie w tym roku. Wciąż nie wiemy, czy uda nam się zabezpieczyć zwykle niemałe środki na rehabilitację w najbliższej przyszłości, na pewno będziemy się starali jakoś sobie poradzić, jednak również w tym roku jesteśmy zmuszeni zwrócić się do Was z prośbą, żebyście pamiętali o Paulinie przy okazji wypełniania deklaracji podatkowej za rok ubiegły. W związku z tym przygotowałem, tak jak w latach ubiegłych, prośbę o 1% podatku w formie ulotki.

Z góry dziękuję w imieniu Pauliny i rodziców za wpisanie Pauliny do Waszych deklaracji PIT, dziękuję jednak przede wszystkim za pamięć i wszelkie wsparcie, które otrzymaliśmy od Was przez te kilka lat.

ulotka_2014

Serdecznie dziękujemy.

PS: Pod tym linkiem znajduje się również ulotka w postaci pliku PDF do pobrania.

Zaszufladkowano do kategorii Różne

Dawno nie pisane

Oj tak, nie pisałem długo.

Miałem bardzo dużo zajęć, to z jednej strony. Z drugiej strony nie bardzo miałem o czym pisać. Paulina wróciła do Łomży, nadeszła ponura jesień a potem zima.Jakoś się trzyma ta moja siostra, jednak emocjonalnie i psychicznie mogłoby być lepiej. Kiepsko sypia, często się wzrusza, rutyna i monotonia na pewno jej nie służą.

Rodzice postanowili pojeździć z Paulą po neurologach i innych lekarzach, ponieważ już jakiś czas nie konsultowali się ze specjalistami. Przy tej okazji to wreszcie Paulina odwiedziła mnie, a nie na odwrót. Przy okazji dostała trochę botoksu w łapki od tutejszego Profesora.

Pewnie zastanawiacie się jak się miewa Paulina? Różnie. Mnie się udało uwiecznić jej pogodny uśmiech kiedy ostatnio była w Warszawie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zaszufladkowano do kategorii Różne