Rozprawy

W ubiegły czwartek i piątek odbyły się rozprawy w procesie karnym w sprawie wypadku Pauliny. W czwartek, na własne życzenie, Paulina była obecna na pierwszej części rozprawy. Przy okazji Sąd mógł upewnić się, że zgodnie z wieloma zaświadczeniami lekarskimi Paulina w tym procesie nie będzie mogła uczestniczyć. Nie jest w stanie wysiedzieć całej rozprawy ani odpowiadać na pytania, do tego nie pamięta nie tylko okoliczności wypadku, ale także niczego, co działo się w przeciągu kilku miesięcy przed samym wypadkiem.

Tata Pauliny i ja (jej brat) występujemy w procesie w charakterze oskarżycieli posiłkowych. Rodzice wyjeżdżają z Pauliną na ponad rok do Krakowa w celu kontynuacji rehabilitacji dlatego chcieliśmy, aby przynajmniej jedna osoba z rodziny mogła uczestniczyć w rozprawach, a ja będę bliżej, bo w Warszawie.

Obie rozprawy były dla nas ciężkim przeżyciem. Dla nas jest to konieczność cofnięcia się w czasie do momentu wypadku i przeżywania na nowo tragedii, z którą psychicznie, lepiej lub gorzej ale jakoś się pogodziliśmy.

Tymczasem telewizja TTV (taki TVN tylko zorientowany na sprawy lokalne) wyemitowała reportaż o sprawie Pauliny.

http://ttv.pl/aktualnosci/64258,niebezpieczny-basen,0.html

Z reportażu wynika, że mimo postępowania prokuratorskiego i kontroli Urzędu Miasta, na obiekcie na którym doszło do wypadku niewiele się zmieniło, czy to w kwestii jakości monitoringu, czy wyposażenia (sprzętu ratunkowego a także instalacji ułatwiających pracę ratownikom) i procedur.

Paulina tymczasem jest już spakowana przed przeprowadzką do Krakowa. Niedługo znajdzie się pod troskliwą opieką Maćka i Michała z FizjoCenter.