Pożegnanie z Łomżą

Dawno nie pisałem, chociaż trochę się działo. Miałem dużo pracy, potem udało mi się wyjechać z żoną i dziećmi na urlop i tym samym na stronie nic się nie działo.

Paulina wróciła z Krakowa po ponadmiesięcznym  kursie terapeutycznym w połowie sierpnia. Wybraliśmy się całą rodziną pociągiem w odwiedziny. W pociągu był Wars, a w Warsie parówa, która wyraźnie posmakowała Duśce.

Potem zmęczone podróżniczki poszły spać, potem była wyprawa na lody, a po niej Duśka pływała po panelach pontonem, używanym (z braku wanny) do kąpieli Pauliny.

Kolejny wyjazd do Krakowa będzie już w zasadzie przeprowadzką. Raczej na dłużej niż jeden rok, o ile pozwolą na to okoliczności. Od listopada Paulina na stałe zamieszkiwać będzie na krakowskim Ruczaju, w sąsiedztwie gabinetów terapeutycznych Michała i Maćka.

W tym samym czasie w Łomży ruszy proces karny w sprawie zaniedbań, które doprowadziły Paulinę do kalectwa. Nie będę się rozpisywał, za to pozwolę sobie załączyć link do artykułu, z którego się o tym dowiedzieliśmy. Oficjalne pismo z sądu odebrałem dzisiaj i odkryłem, że jest to wezwanie (w charakterze pokrzywdzonego) na rozprawę.

Z innych ciekawostek to może warto jeszcze wspomnieć o tym, że nasza mama została zaproszona do programu Miasto Kobiet w TVN Style. Program będzie o śpiączce i o tym, jak wpływa ona na życie rodziny osoby nią dotkniętej. Nagranie już się odbyło, jednak nie wiemy kiedy przewidziana jest emisja programu. Przy okazji miałem zaszczyt poznać Panią Ewę Błaszczyk, założycielkę Fundacji Akogo? pomagającą osobom w śpiączce i ich rodzinom (korzystaliśmy!), fundacji, której udało się zmienić trochę stosunek naszego społeczeństwa i służby zdrowia do problemu śpiączki. A poza tym uwielbiam „Zmienników”, w których Pani Ewa grała jedną z głównych ról.

Nagranie wiązało się z koniecznością podróży do Warszawy, więc przez dzień gościłem u siebie rodziców z Pauliną. Zdjęcie: