Chrzest małej Darii

Daria to moja mała córeczka, bratanica Pauliny. Gdy zdarzył się wypadek nie było jej jeszcze na świecie, wygodnie rosła sobie w brzuchu mamy – mojej żony Kasi. Poprosiłem wtedy Paulinę, by została jej matką chrzestną, zgodziła się. Jest to jedna z niewielu rzeczy jakie pamięta z tygodni poprzedzających wypadek. Jak się okazało, Paulina wcale się nie rozmyśliła i dalej chciała wziąć udział w tej uroczystości. Zaplanowaliśmy ją na 18 grudnia wspólnie z Księdzem Andrzejem Godlewskim, Proboszczem Parafii Krzyża Świętego w Łomży. Nasz najdroższy duszpasterz, który kilka lat temu udzielał mnie i mojej żonie ślubu, zaproponował, aby sakrament odbył się w kaplicy Centrum Katolickiego.

Sakramentu udzielił Darii Ksiądz Krzysztof Dąbrowski, serdeczny i przyjazny duchowny, który zawsze żywo interesował się losami Pauliny, odprawiał Mszę Świętą w intencji jej szybkiego powrotu do zdrowia w kilka dni po wypadku.

Dziękujemy naszym drogim Duszpasterzom za modlitwę, ogromną troskę, a także za pomoc i ułatwienia w zorganizowaniu tej uroczystości.

Poniżej kilka świeżych zdjęć: